Filmy muzyka, materiał archiwalny

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje muzyka, materiał archiwalny. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Życie jest muzyką to portret współczesnego Stambułu - miasta tętniącego życiem i muzyką. To efekt niezwykłej wyprawy Europejczyka, który przemierzył ulice miasta w rytm wszechobecnej i porywającej muzyki. W Stambule muzyki nie trzeba szukać. Jest wszędzie - w barach, na podwórkach, ulicach. Punkrock, pop, jazz, rap i folklor - dźwięki obce i znane. Mieszanka kultury Azji, Europy, Wschodu i Zachodu.
No Direction Home to prawdziwie rockowa odyseja, prawdziwa historia o tym, jak Bob Dylan zmieniał siebie i sztukę pisania piosenek na tle chaosu i nieograniczonych możliwości Ameryki lat 60.
Biografia jednego z najbardziej oryginalnych i dziwacznych amerykańskich reporterów, legendarnego twórcy bezczelnego, prześmiewczego i nieustraszonego stylu dziennikarstwa nazwanego „gonzo”, Huntera S. Thompsona. Był autorem powieści "Fear And Loathing In Las Vegas", na podstawie której Terry Gilliam nakręcił Las Vegas parano z Johnnym Deppem w niezapomnianej roli Thompsona, który wypija tysiące szklanek bourbona i wciąga niezliczone kreski kokainy. Reżyser Alex Gibney inteligentnie przepytuje kolegów Thompsona i maluje wielowymiarowy portret, który ukazuje go jako człowieka niezwykle inspirującego i jednego z najbardziej wpływowych amerykańskich pisarzy i buntowników. Narratorem filmu jest Johnny Depp.


"Będzie Głośno" to film dokumentalny o 3 legendach gitary, w reżyserii zdobywcy Oscara Davisa Guggenheima. Opowiada o spotkaniu the Edge'a (U2), Jimmy'ego Page'a (Led Zeppelin) i Jacka White'a (The White Stripes). Punktem wyjścia akcji filmu jest dzień, w którym gitarzyści po raz pierwszy spotkali się, żeby rozmawiać, wzajemnie się uczyć i grać. Widzowie będą mogli zobaczyć, jak każdy z nich wypracował swoje unikalne brzmienie i styl, poznają ważne dla nich miejsca i posłuchają niecodziennych dyskusji na temat sposobów i powodów komponowania oraz grania, usłyszą ich nowe utwory.
Jarocin, po co wolność to pierwszy pełnometrażowy film dokumentalny obejmujący całą historię festiwalu - od jego początków w latach 60. i 70., przez eksplozję popularności w latach 80., po trudne lata 90. i współczesność. Podróż przez kilka dekad ukazuje wyjątkową siłę muzyki, która staje się bohaterem i narratorem filmu. Film opowiadany jest nie tylko wspomnieniami rockowych buntowników i jarocińską ścieżką dźwiękową, ale także unikalnymi materiałami archiwalnymi i niepublikowanymi dotąd amatorskimi nagraniami. W dokumencie znalazły się barwne opowieści osób, które występowały w Jarocinie. Głos zabrali również organizatorzy festiwalu.
Dziennikarka muzyczna Edith Bowman. jako DJ, zawsze była zafascynowana związkiem między seksem a muzyką. W tym filmie dokumentalnym rozmawia z ekspertami, artystami, producentami, samymi piosenkarzami, ale także z ich znajomymi i rodziną, w celu określenia wpływu muzyki na zmysłowe reakcje u ludzi.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…