Filmy islam, homoseksualizm

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje islam, homoseksualizm. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Irak, rok 2003. Shane Gulliver i Mark Tate to dwaj młodzi żołnierze armii brytyjskiej. Gdy kapitan ich oddziału ginie podczas patrolu od wybuchu przydrożnej bomby, żołnierze zaczynają przetrząsać okolice w poszukiwaniu sprawców zamachu. Gniew i strach powodują, że ich zachowanie zaczyna wymykać się spod kontroli... Do Anglii wracają z bagażem dramatycznych wspomnień oraz zdjęciami jeńców w charakterze pamiątek. Kiedy mroczne tajemnice wyjdą na jaw, będą musieli po raz kolejny stawić czoła swoim lękom i koszmarom.
Nejat stanowczo nie pochwala wyboru owdowiałego ojca, Alego, który związał się z prostytutką Yeter. Jednak bohater zmienia zdanie na temat kobiety, gdy odkrywa, że wysyła ona pieniądze swej mieszkającej w Turcji córce, by dziewczyna mogła opłacić studia. Nagła śmierć Yeter rozdziela ojca i syna. Nejat decyduje się na podróż do Stambułu, by odnaleźć córkę Yeter, Ayten. Tymczasem polityczna aktywistka, Ayten uciekła przed turecką policją i schroniła się w Berlinie. Zaprzyjaźniła się tutaj z młodą kobietą, Lotte, która proponuje tureckiej rewolucjonistce, by zamieszkała w jej rodzinnym domu. Zaproszenie bardzo nie podoba się konserwatywnej matce Lotte, Susanne. Po aresztowaniu Ayten traci swój azyl; zostaje deportowana z powrotem do Turcji i osadzona w tamtejszym więzieniu. Lotte wyjeżdża do Turcji, ale na miejscu orientuje się, że sytuacja Ayten wygląda na beznadziejną...
Bill Maher znany amerykański komik, postanawia zadać kilka pytań odnośnie religii zwykłym obywatelom i cenionym specjalistom, oraz przedstawicielom kościołów. Stara się przekonać ludzi, że nie wszystko o czym opowiada biblia jest prawdą.


Rasoul i Tarik byli w najlepszymi przyjaciółmi w dzieciństwie, jednak ich drogi rozeszły się, gdy Tarik wyoutował się w wieku 15 lat i został wykluczony ze swojej muzułmańskiej społeczności. 10 lat później już jako TJ - dumny, tęczowy piosenkarz, chce spełnić swoje marzenie o reprezentowaniu Francji w największym europejskim konkursie piosenki. Rasoul wybrał zaś radykalnie inną ścieżkę i jest członkiem organizacji terrorystycznej. Kiedy jej przywódca postanawia ​​zaatakować finał konkursu, losy Rasoula i TJ znów się splatają - dawni przyjaciele zostają połączeni w wybuchową parę, która ma przygotować zamach.
Dziennikarka wybiera się w tajną podróż, żeby pokazać, jak w porewolucyjnym Egipcie zmienia się podejście do religii, płci, seksu i polityki.
Współczesny Teheran. Trójka przyjaciół z dzieciństwa boryka się z własną seksualnością, wzajemnymi relacjami i miłością, powoli wkraczając w dorosłość. Atafeh i Kathryn przyłączają się do podziemnego ruchu młodych oglądających filmy z kontrabandy, słuchających zakazanej muzyki i wierzących, że wszystko jest możliwe, nawet wolność...
Dwudziestokilkuletnia Shirin (Desiree Akhavan) mieszka w Nowym Jorku i nie ma łatwego życia. Dziewczyna pochodzi z tradycyjnej irańskiej rodziny. Mimo że żyje na zachodzie, cały czas czuje na sobie presję rodziców (Anh Duong, Hooman Majd). Shirin jest biseksualna. Kiedy zakochuje się w dziewczynie o imieniu Maxine (Rebecca Henderson), ze wszystkich sił stara się ukryć prawdę przed najbliższymi. Szybko okazuje się, że związek nie wytrzymuje próby. Shirin po rozstaniu stara się zrozumieć, dlaczego do niego doszło i skąd bierze się w niej lęk przed ujawnieniem przed rodzicami swojej prawdziwej natury.
Leyla to szesnastoletnia Hinduska, która mieszka wraz z religijną rodziną w Lodynie. Pewnego dnia jej chłopak zapoznaje ją ze swoją przyjaciółką Talą, która właśnie zaręczyła się po raz czwarty, za każdym razem zrywając zaręczyny tuż przed ślubem. Dziewczyny szybko znajdują wspólny język i spędzają razem sporo czasu. W niedługiej przyszłości okazje się, że łączy ich coś wicęj niż tylko przyjaźń. Niestety Tala, wywodząca się z tradycyjnej, palestyńskiej rodziny, nie potrafi odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Czy drogi tych dwóch kobiet jeszcze kiedyś się skrzyżują?
W kwietniu 1975 roku wybucha wojna domowa; Bejrut jest podzielony wzdłuż linii muzułmańsko-chrześcijańskiej. Tarek jest w liceum i kręci filmy Super 8 ze swoim przyjacielem Omarem. Na początku wojna jest skowronkiem: szkoła została zamknięta, przemoc jest fascynująca, podróż z Zachodu na Wschód to zabawa. Jego matka chce wyjechać; jego ojciec odmawia. Tarek spędza czas z May, chrześcijanką, osieroconą i mieszkającą w jego budynku. Tarek przypadkowo udaje się do niesławnego burdelu w rozdartej wojną Olive Quarter, spotykając się ze swoją legendarną panią Oum Walid. Następnie zabiera tam Omara i May, używając jej bielizny jako białej flagi dla bezpiecznego przejścia. Narastają napięcia rodzinne. Gdy dorośnie, wojna nieubłaganie przechodzi od przygody do tragedii.
Ayse ma 19 lat. Jest młodą dziewczyną z tureckiej prowincji, którą poznajemy na ślubnym kobiercu. Hasanowi, panu młodemu, do szczęścia na oswajanej austriackiej ziemi brakować może tylko opiekunki domowego ogniska. Opowieść przenosi się do tureckiej diaspory we współczesnym Wiedniu. Wrażenie pewnej tajemnicy ukrywanej na weselu przed rodziną Ayse zyskują wnet swe uzasadnienie – panna młoda w Wiedniu nie zagrzeje miejsca w łożu swego prawowitego męża. Ayse nie wygląda jednak na zdziwioną faktem, że to głowa rodziny i zarazem ojciec jej ślubnego będzie jej przewodnikiem na drodze do zostania matką. Wydaje się, że od samego początku znała swe zadanie - zostać kumą, drugą żoną.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…