Filmy tłum, homoseksualizm

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje tłum, homoseksualizm. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Oparta na faktach opowieść o lordzie Rochester Johnie Wilmocie, który żył w XVII wieku. Mężczyzna znany był ze swoich talentów poetyckich, lecz przede wszystkim jako wielki adorator kobiecych wdzięków i notoryczny rozpustnik.
Kilka arystokratycznych rodzin walczy o kontrolę nad krainą o nazwie Westeros.
Akademia Policyjna przeżywa poważne kłopoty. Nowa pani burmistrz zniosła wszelkie ograniczenia w przyjmowaniu studentów do tej uczelni. Policjantem może zostać właściwie każdy, od obiboka przez kwiaciarza, panienkę z dobrego domu, aż po fanatyka militariów. Policyjne ciało pedagogiczne postanawia za wszelką cenę zniechęcić rekrutów. Zwłaszcza porucznik Harris wziął sobie za punkt honoru wyrzucenie całej tej zbieraniny. Najwięcej problemów ma ze zbzikowanym Mahoneyem, który jako jedyny znalazł się w Akademii wbrew swojej woli.


Bud Jonson (Kevin Costner) jest samotnym ojcem, żyjącym z dnia na dzień sympatycznym lekkoduchem. Najjaśniejszym punktem w jego życiu jest rezolutna i ambitna córka Molly (Madeline Carroll), która mimo swoich dwunastu lat potrafi zadbać o siebie i tatę. Ku zaskoczeniu obydwojga, w wyniku przypadkowych działań dziewczynki, Bud znajduje się nagle w centrum zainteresowania całej Ameryki, gdy okazuje się, że wybory prezydenckie będą zależały wyłącznie od niego...
Oparta na faktach historia James’a Bulgera (pseudonim "Whitey"), brata senatora oraz najbardziej bezwzględnego i brutalnego przestępcy w historii południowego Bostonu, który został informatorem FBI, aby pozbyć się mafijnej rodziny, działającej na jego terenie.
Wybory Miss Ameryka zakłóca list od zamachowca znanego jako Obywatel. Traktując to bardzo poważnie FBI wysyła tam kilkunastu swoich agentów, oraz agentkę która miałaby chronić pozostałe kandydatki, a przy okazji zdemaskować terrorystę. Do konkursu wyznaczona zostaje Gracie Hart. Problem w tym, że Gracie jest zupełnym przeciwieństwem miss. Jej wizerunek podejmuje się zmienić Victor Helling, specjalista od tego typu konkursów. O dziwo jego starania przynoszą efekty i Gracie ma szanse na tytuł, ale gdzieś tam czai się Obywatel.
Lato w Nowym Jorku nigdy nie było bardziej upalne niż w 1977 roku - temperatura utrzymywała się niezmiennie powyżej 40 stopni Celsjusza. Działy się wtedy rzeczy wielkie i straszne. Na miasto spadła plaga kradzieży. Yankees wygrali mistrzostwa świata w baseballu. Trwało dyskotekowe szaleństwo, eksplodował punk rock. Noce spędzano w kultowych klubach 'Studio 54' i 'Plato's Retreat'. Ale kiedy nadchodziła noc, nadchodził też strach - w Nowym Jorku pojawił się psychopata, strzelający z rewolweru kaliber 44 do przypadkowych ludzi. Morderca, nazwany przez prasę "Syn Sama" ("Son of Sam"), dokonał serii potwornych mordów. Nowy Jork ogarnęła panika. Z właściwą sobie wirtuozerią Spike Lee tworzy panoramiczny obraz wydarzeń tamtego lata - lata Sama. "Mordercze lato" pokazuje, w jaki sposób pod wpływem morderstw Syna Sama dezintegruje się życie na Bronksie, zaufanie zmienia się w strach, a przyjaciele stają się wrogami. Film opowiada prawdziwą historię. "Stare, dobre czasy" - mówi z ironią i nostalgią na początku filmu legendarny dziennikarz Jimmy Breslin, wspominając Nowy Jork 1977 r., kiedy narkotyki i przemoc były wszechobecne, a całe miasto żyło w strachu przed Synem Sama. Breslin otrzymywał listy od Syna Sama, czyli Davida Berkowitza. Zanim jednak Berkowitz został złapany, zabił 6 osób i 7 ciężko ranił.

Mexican

6,5
Niezdarny gangster Jerry (Brad Pitt), dostaje od swojego szefa zadanie. Ma pojechać do Meksyku i odnaleźć tam legendarny pistolet. Chcąc zachęcić Jerry'ego do wykonania zadania, płatny zabójca Leroy porywa jego narzeczoną Samanthę (Julia Roberts).

Tytani

7,6
Film oparty na faktach. Boone zostaje trenerem futbolu w nowo powstałej szkole koedukacyjnej dla białych i czarnoskórych amerykanów. To, jak i sam fakt powstania tego typu szkoły, budzi ogólny sprzeciw białej ludności miasteczka. Nie zważając na to, nowy trener wprowadza swoje metody szkoleniowe i wybiera zarówno spośród białych jak i czarnych najlepszych zawodników. Szybko zaczyna to przynosić efekty i kolejne zwycięstwa, co jednak ważniejsze, dla członków drużyny kolor skóry przestaje mieć znaczenie.
Harold (Bob Hoskins), prosperujący angielski gangster jest bliski ubicia lukratywnego interesu, kiedy niespodziewanie pojawiają się bomby. Tajemniczy syndykat próbuje wkroczyć do akcji, a Harold pragnie wiedzieć z kim ma do czynienia. Wkrótce wybuchają krwawe zamieszki.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…