Filmy oparty na faktach, na podstawie książki, nastolatek

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje oparty na faktach, na podstawie książki, nastolatek. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Historia piętnastoletniej Melissy (María Valverde), która mieszka z matką (Fabrizia Sacchi) i babcią (Geraldine Chaplin), jednak to z tą drugą ma lepszy kontakt. Melissa na pierwszy rzut oka jest zwyczajną nastolatką, ale wchodzi w nieznany jej wcześniej świat seksu uprawianego z kolegami, przypadkowymi ludźmi oraz ludźmi z internetu. Historia poznania miłości cielesnej we wszystkich możliwych odmianach. Film przedstawia tlące się w głowie fantazje seksualne nastolatki, która z łatwością wciela je w życie i ponosi wszystkie związane z tym konsekwencje. Film na podstawie powieści Melissy Panarello "Sto pociągnięć szczotką przed snem".
Ekranizacja książki Roberta Sama Ansona, film oparty na autentycznych wydarzeniach. 12 czerwca 1985 roku dwóch czarnoskórych nastolatków napada na funkcjonariusza nowojorskiej policji. Ten, aby się bronić oddaje w ich kierunku strzały, w wyniku czego, jeden z chłopców ginie. Sprawa nabiera innego wymiaru, kiedy okazuje się, że nie są to małoletni przestępcy czy narkomani, a uczniowie prestiżowej Amerykańskiej uczelni. Jak doszło do tego incydentu?
Ameryka końca lat 60-tych, czasy kontestacji, rewolucji seksualnej i burzliwych przemian obyczajowych. Jeśli miałeś szczęście - jechałeś na Woodstock, jeśli miałeś pecha - jechałeś do Wietnamu. A jeśli nie wiedziałeś, czego chcesz - lądowałeś w domu wariatów. Siedemnastoletnia Susanna Kaysen (Winona Ryder) wydawała się zagubiona w otaczającej ją rzeczywistości. Zaniepokojeni rodzice wysłali ją do doktora, który doradził jej pobyt w szpitalu psychiatrycznym. Susanna spędziła tam dwa lata przechodząc prawdziwą szkołą życia. W szpitalu poznała czarującą socjopatkę Lisę (nagrodzona Oscarem Angelina Jolie), która buntowała się przeciwko wszystkim i wszystkiemu. Dzięki niej Susanna odnalazła to, co w życiu najcenniejsze - samą siebie.


Kanwą scenariusza stały się wojenne wspomnienia Salomona Perela - Żyda z Saksonii. Jego rodzina uciekając przed faszystowskimi prześladowaniami emigruje do Polski. Rozpoczyna się wojna. Salomon, uciekając przed Niemcami, trafia do sierocińca w Grodnie. Tu wstępuje do organizacji komsomolskiej, której staje się aktywnym działaczem. Kiedy wpada w ręce Niemców, ci dziwnym zbiegiem okoliczności uznają go za Aryjczyka w czystej postaci. Salomon robi wszystko, aby prawda o jego pochodzeniu nie wyszła na jaw. Zostaje gorliwym zwolennikiem ideologii hitleryzmu, a nawet bohaterem wojennym. Wkrótce zwierzchnicy doceniając jego zasługi wysyłają go do elitarnej szkoły Hitlerjugend…
Augusten Burroughs jest chłopcem, którego matka (poetka) oddała na wychowanie swojemu lekarzowi psychiatrze. 12-letni Augusten musi zamieszkać w rozpadającym się domu wiktoriańskim, żyjąc na skraju nędzy. Dziwaczna rodzina psychiatry, szokujący pacjenci oraz pedofil z podwórka dopełniają obrazu. Nie panują tam żadne zasady, nie ma również obowiązku chodzenia do szkoły.
Mary Griffith to zdewociała chrześcijanka, która wychowuje swe dzieci w konserwatywnych naukach Kościoła Prezbiteriańskiego. Jednak, gdy jej syn Bobby zwierza się swojemu starszemu bratu, że może być gejem, życie całej rodziny drastycznie się zmienia, gdy o tym sekrecie dowiaduje się Mary. Kiedy ojciec oraz rodzeństwo Bobby'ego powoli oswajają się z myślą o jego homoseksualizmie, Mary uważa, że Bóg może wyleczyć go z tej "choroby" i przekonuje nastolatka by modlił się coraz mocniej i oddał się działalności kościelnej. Poszukujący matczynej aprobaty chłopak godzi się na wszystko, jednak brak akceptacji jego osoby ze względu na jego orientację seksualną sprawiają, że jest coraz bardziej przygnębiony i wyalienowany. Obwiniając się za bycie "wyrodnym" synem - popełnia samobójstwo. Śmierć syna staje się dla Mary katalizatorem wielu przemian, a nawet kwestionowania własnej wiary...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…