Filmy zdrada, na podstawie powieści, sztuka

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje zdrada, na podstawie powieści, sztuka. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Akcja Angielskiego pacjenta rozgrywa się we Włoszech podczas ostatnich dni II wojny światowej. Tytułowy „angielski pacjent” to ranny mający poparzoną skórę, cierpiący na amnezję. Opiekuje się nim siostra Hana (Juliette Binoche), która w pewnym momencie przenosi się z rannym do starego opactwa i tworzy szpital polowy. Wkrótce potem zjawi się tam też tajemniczy przybysz o imieniu Caravaggio, a także bardzo przystojny wojskowy, ekspert od rozbrajania bomb. Jednocześnie „angielski pacjent” zaczyna sobie przypominać wydarzenia ze swojej przeszłości…
Greg zaczyna naukę w gimnazjum. Razem ze swoim kumplem Rodrickiem chcą stać się sławni i zapisać się w szkolnych księgach. Gregowi wydaje się, że przyczyną ich ciągłych porażek jest Rodrick, lecz to on zaczyna być szkolną gwiazdą, a Greg staje się nielubiany.
Ekranizacja powieści Henry′ego Jamesa. Londyn początku XX stulecia. Po śmierci matki Kate Croy zamieszkuje u bogatej ciotki Maude. Ciotka stawia sprawę jasno: dziewczyna o pozycji społecznej Kate nie ma szans na życie w kręgach socjety, o ile nie znajdzie sobie bogatego męża. Tymczasem serce Katy bije dla ubogiego dziennikarza Merlona Denshera.


Barbara Covett, despotyczna i samotna nauczycielka, prowadzi żelazną ręką swoją klasę w jednym z londyńskich liceów. Podczas samotnych wieczorów pisze dziennik. Do szkoły przychodzi nowa nauczycielka plastyki - Sheba. Na początku wydaje się Barbarze idealnym materiałem na przyjaciółkę. Jednak sytuacja zmienia się, kiedy Barbara odkrywa, że Sheba ma romans z jednym ze swoich uczniów. Covett też ma swoje szkolne tajemnice.

Pollock

7,2
Jackson Pollock (1912-1956) był amerykańskim malarzem, abstrakcjonistą i ekspresjonistą, współtwórcą tzw. Szkoły Nowojorskiej. Opowieść o życiu i twórczości artysty koncentruje się na latach 40 i 50. W 1941 r. Pollock mieszka razem z bratem w maleńkim mieszkanku w Nowym Jorku, pije zbyt dużo, wystawia okazjonalnie i tylko w ramach wystaw zbiorowych. Przełomowym momentem okazuje się poznanie artystki Lee Krasner, która zostaje jego towarzyszką życia na dobre i na złe, rezygnując z własnej kariery. By oderwać Pollocka od nadużywania alkoholu i stresów miejskiego życia, przeprowadzają się do Hamptons. Tam właśnie krystalizuje się charakterystyczny styl malarza. Jednak stare demony i dawne pokusy nie śpią.
Właściciel galerii sztuki nowoczesnej Art Spindle (Danny Huston) pała chęcią zakupu obraz "Boogie Woogie". To płótno ozdabia dom Alfreda Rhinegolda (Christopher Lee), który nie chce go sprzedać za żadne pieniądze. Oprócz Spindla, na "Boogie Woogie" ma oko jeszcze jeden kolekcjoner. Chętnych do zakupu arcydzieła jest wielu i wszystkich łączą zawiłe, osobiste stosunki…
Paryż, 1922 rok. Ciężko chory Marcel Proust (Marcello Mazzarella), którego dni są policzone, kończy swe monumentalne dzieło "W poszukiwaniu straconego czasu". Na łożu śmierci przegląda zdjęcia. Pamięta swoje życie. Ale postacie rzeczywiste mieszają się z postaciami z fikcji. A fikcja stopniowo zyskuje pierwszeństwo przed rzeczywistością. Oto odwiedza Gilbertę (Emmanuelle Béart), swoją miłość z dzieciństwa, teraz żonę Saint-Loupa (Pascal Greggory). Marcel słucha wynurzeń Gilberty, ale jednocześnie powracają do niego inne wspomnienia. Z zakamarków pamięci wynurzają się kolejne osoby: baron de Charlus (John Malkovich), księżna Oriane (Edith Scob), pani Verdurin (Marie-France Pisier) i Odette (Catherine Deneuve).
Słowa kluczowe

Proszę czekać…