Filmy samotność, choroba

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje samotność, choroba. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

E.T.

7,5
Najsłynniejszy, kultowy film Stevena Spielberga (cztery Oscary, dwa Złote Globy). Śmieszna, wzruszająca i niezapomniana historia przyjaźni chłopca i dobrego kosmicznego przybysza, który, chciał znaleźć dom na Ziemi. Film, który przez ponad ćwierć wieku bawi i wzrusza nowe pokolenia.

Mgła

4,7
Sto lat temu czterech założycieli Antonio Bay Castle, Wayne, Malone i Williams dopuścili się strasznej zbrodni w celu ocalenia swojego miasteczka przed epidemią trądu. Zgładzili całą załogę, statku płynącego do ich portu, szukającej azylu na ich wyspie. Po latach duchy marynarzy powracają rządni zemsty na mieszkańcach Antonio Bay, skryci w tajemniczej mgle…
Irena, tytułowa kobieta samotna, jest niemłodą już listonoszką pracującą w jednej z dzielnic Wrocławia. Boryka się z tak wieloma przeciwnościami losu, iż wydaje się, że jest to ciężar nie do udźwignięcia przez jedną osobę - tragiczne warunki mieszkaniowe, nieludzki sąsiad pijak, który chce zająć jej mieszkanie, mordercze dojazdy do pracy i świadomość, że pozostawia w domu na cały dzień małego synka. W pracy sytuacja nie jest wcale lepsza - bezduszny szef i koleżanki, które chcą przejąć jej atrakcyjny rejon doręczycielski. Spadek po ciotce, na który Irena bardzo liczyła, trafia w ręce sąsiadek zmarłej. Ale najgorsza jest samotność, na którą jest skazana jako kobieta wychowująca nieślubne dziecko. W pewnym momencie między nią a kalekim rencistą rodzi się powoli uczucie.


Mushishi

7,6
Nie są ani roślinami ani zwierzętami. Różnią się od innych form życia takich jak mikro-organizmy i grzyby. Nazywają się "Mushi". Jedynie niewielka grupa ludzi jest w stanie je zobaczyć. Ginko jest "Mushi-shi", osobą która podróżuje i bada "Mushi". Pomaga również ludziom, radzić sobie z nadprzyrodzonymi problemami, którymi często są winne Mushi.
Piękna i nieznająca jeszcze świata, 17-letnia dziewczyna Genevieve, zakochuje się z wzajemnością w ubogim mechaniku Guy'u. Młodzi, choć szczęśliwi, nie mają z czego żyć. Matka dziewczyny jest wdową i posiada jedynie malutki sklepik z parasolami. Jednak para nie przejmuje się tym i planuje ślub, na który nie zgadza się matka Genevieve. Wkrótce Guy wyjeżdża na front. Genevieve odkrywa, że zaszła w ciążę...
Zenon Aksamitowski jest niedoszłym absolwentem studiów medycznych, mimo to udziela porad lekarskich. Pewnego dnia poznaje kobietę, która twierdzi że jest medium, ponieważ słyszy głosy z „innego świata”. Wspólnie zaczynają naciągać naiwne osoby, oferując usługi medyczno-parapsychologiczne. Jednak po pewnym czasie oszustwo zaczyna wychodzić na światło dzienne, a ich działalnością zaczyna interesować się władza.
Jamie (Lacey Chabert) jest zdolną pielęgniarką pracującą na ostrym dyżurze, która przygotowuje się do ślubu. Jednak plany przerywa niespodziewana śmierć ojca. Pogrążona w żałobie Jamie nie potrafi powrócić do formy psychicznej sprzed tego tragicznego wydarzenia. Wszystko się zmienia, gdy podejmuje się opieki nad umierającą starszą kobietą.
Opowieść o trzydziestoparoletniej kobiecie z małego, dolnośląskiego miasteczka. Zewsząd otoczonego górami i oddalonego od najbliższej, większej miejscowości o 20 kilometrów. To głęboka prowincja, bez perspektyw i nadziei. Niszczeje infrastruktura, tymczasem ludzie trwają w nie rokującej na jakąkolwiek przyszłość apatii. Takiej codzienności przeciwstawić się postanawia Ela, samotna matka kilkuletniego chłopca, zapalona pomysłodawczyni skomplikowanych przepisów kulinarnych. Kobieta nie chce dłużej czekać i biernie się tej nijakości przyglądać. Postanawia wziąć sprawy w swoje ręce, stawiając czoła wszelkim przeciwnościom. Nie poddaje się nawet wtedy, kiedy umierają bliskie jej osoby.
Mieszkanka Wildfell Hall to adaptacja powieści Anne Bronte, najmłodszej z tria słynnych sióstr pisarek, Emily Bronte, autorki Wichrowych wzgórz i Charlotte Bronte, autorki Dziwnych losów Jane Eyre. Dziewiętnastowieczna Anglia. Do Yorkshire przybywa Helen Graham (Tara Fitzgerald) ze swoim małym synkiem. Kobietę otacza tajemnica. Wyraźnie dystansuje się od mieszkańców okolicznych włości. Stara się unikać spotkań i wścibskich pytań zaciekawionych nią sąsiadów. Zdaje się chłodna i niedostępna, przy tym zdecydowanie zbyt nadopiekuńcza wobec syna.
Bay Kennish, nastolatka z zacięciem artystycznym, jest wraz z bratem Toby'm wychowywana w bogatej dzielnicy przez Kathryn, gospodynię domową i byłego zawodowego gracza w baseball, Johna. Po zajęciach z biologii dotyczących grup krwi, Bay postanawia sprawdzić, dlaczego jej grupa krwi różni się od rodziców. Kiedy Kennishowie potwierdzają, że Bay nie jest z nimi biologicznie spokrewniona, dowiadują się, że w szpitalu ich córka została przypadkowo zamieniona z innym noworodkiem. W tym momencie na scenę wkracza Daphne Vasquez, wychowywana w dzielnicy robotniczej przez samotną matkę i babcię. Dziecięce zapalenie opon mózgowych spowodowało u niej utratę słuchu, więc teraz uczęszcza do szkoły dla dzieci z problemami słuchowymi, gdzie należy do drużyny baseballowej. Kiedy te dwie rodziny się poznają, dziewczęta odnajdują u swoich biologicznych rodziców cechy, które do tej pory wydawały się im u nich samych niewytłumaczalne: Bay - zdolności artystyczne matki, a Daphne - zamiłowanie do sportu po ojcu. Kiedy Kennishowie dowiadują się o problemach finansowych Reginy Velasquez proponują jej zamieszkanie w ich domku gościnnym. Nowa sytuacja zmusza nastolatki i ich rodziny do zrozumienia i zaakceptowania podobieństw i różnic między nimi.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…