Filmy zbrodnia przeciwko ludzkości

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje zbrodnia przeciwko ludzkości. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Lektor

7,6
Nastolatek zakochuje się w starszej kobiecie. Lata później już jako student odkrywa, że ukochana jest oskarżoną w procesie o nazistowskie zbrodnie.
W 1942 roku w Wannsee doszło do sekretnego spotkania przywódców faszystowskich Niemiec. W jego efekcie został ustalony oficjalny program rozwiązania "kwestii żydowskiej" - plany totalnej eksterminacji Żydów. Zima 1942 r., rezydencja Wannsee pod Berlinem. Szef IV wydziału gestapo - Adolf Eichmann, kieruje ostatnimi przygotowaniami do mającego się tu odbyć tajnego spotkania. Na stołach wykwintne jedzenie, eleganckie trunki, wytworna zastawa. Po kolei zjeżdżają się zaproszeni goście: 14 wysokich rangą oficerów, urzędników i esesmanów III Rzeszy. Jako ostatni przybywa generał SS Reinhard Heydrich - to właśnie ten człowiek przedstawi uczestnikom spotkania najbardziej przerażający plan w dziejach świata - plan całkowitej eksterminacji europejskich Żydów.
Pierwsza część serii „Transformacja” ukazuje genezę rewolucji komunistycznej, jej przebieg i konsekwencje ujawniające się współcześnie.


Proferor psychologii z Korei Północnej, bez ogródek, obnaża bezwzględną machinę propagandową stosowaną masowo w krajach tak zwanej zachodniej demokracji. W mistrzowski sposób całe społeczeństwa ogłupiane są tak skutecznie i zniewalane niepostrzeżenie do tego stopnia, że nie zdają sobie zupełnie sprawy, iż - niczym zombie - biorą udział w zbrodniach przeciwko ludzkości. Na tym tle Korea Północna jawi się jako ostatnia ostoja ludzkości...
Naziści utworzyli w okupowanej Polsce trzy obozy zagłady, w tym jeden w Sobiborze. Później starali się zatrzeć wszelkie ślady po ich istnieniu. Jednak zdjęcia i poruszające relacje ocalałych opowiadają o życiu i mordach w obozie. Więźniowie zorganizowali powstanie, które pozwoliło niektórym przeżyć i zrelacjonować straszne wydarzenia.
Historia powstania monumentalnej książki Aleksandra Sołżenicyna "Archipelag GUŁag" i opowieść o ogromnym wpływie jaki to dzieło wywarło na społeczeństwo po obu stronach Żelaznej Kurtyny. Intelektualiści Wchodu i Zachodu opowiadają o impakcie jaki wywarła ksiązka na ich światopogląd oraz do jakiego stopnia mogła się przyczynić do upadku Związku Radzieckiego.
Chiński system obozów koncentracyjnych/obozów pracy/obozów reedukacyjnych zwany po chińsku „láogǎi” lub „láojiào” działający nieprzerwanie od lat 40. ubiegłego wieku jest największym tabu Państwa Środka. Oficjalnie nie istnieje. Jednak za samo wspominanie o nim można zostać aresztowanym. Jak wygląda od środka, już nieco wiemy jedynie z relacji tych nielicznych szczęśliwców, którzy po wyjściu z niego byli w stanie wyjechać za granicę, gdzie bezpiecznie mogli podzielić się swym koszmarnym doświadczeniem ze światem.
Ujgurzy – mieszkańcy Sinciangu (Tukiestanu Wschodniego) – mieli nadzieję na niepodległość spod chińskiej dominacji po rozpadzie ZSRR. Jednakże ich pragnienia były bezwzględnie tłumione przez Komunistyczną Partię Chin, która za wszelką cenę pragnęła utrzymać integralność terytorialną swego imperium. Kiedy zdesperowani Ujgurzy (wyznania islamskiego) zaczęli przeprowadzać krwawe zamachy terrorystyczne, Pekin wypowiedział im wojnę totalną. Bezwzględne środki – takie jak inwigilacja, masowe aresztowania i umieszczenie w obozach „reedukacyjnych”, tortury, sterylizacje, niszczenie dziedzictwa narodowego i wynarodowienie młodego pokolenia – miały całkowicie zatrzeć ich pierwotną tożsamość religijną i etniczną i stworzyć jedynie słusznego chińskiego człowieka na miarę potrzeb partii komunistycznej. A wszystko to dzieje się przy pełnej akceptacji zachodnich firm robiących w Chinach „dobre” interesy, jak i krajów islamskich będących w „dobrych” stosunkach z reżymem chińskim.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…